Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
9.png5.png4.png1.png6.png
Dzisiaj14
Wczoraj45
W tym tygodniu285
W tym miesiącu817
Razem95416

  • IP: 44.200.140.218
  • Przeglądarka Unknown
  • Wersja
  • System Unknown

niedziela, 21, lipiec 2024 13:23

Jastarnia jest nadmorską miejscowością wypoczynkową położoną w środkowej części Mierzei Helskiej - 13 km od Helu i 22 km od Władysławowa (nasady półwyspu). 

W Jastarni i jej okolicy znajdziesz piękne i piaszczyste plaże, czyste, nasycone jodem powietrze, dyskoteki na plaży oraz wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych i nie tylko. Wzdłuż Półwyspu Helskiego przebiega ścieżka rowerowa z malowniczymi widokami.

Jastarnia to urzekające, wąskie uliczki z elementami budownictwa kaszubskiego. Warto zwrócić uwagę na nazwy ulic pisane w języku polskim i kaszubskim. Mieszkańcy zachowują do dziś swoją kaszubską kulturę, język i zwyczaje. Do niedawna podstawą utrzymania mieszkańców było rybołówstwo. Dziś można popływać kutrem i zobaczyć w jaki sposób łowi się ryby czy też zjeść rybę z grilla na środku Zatoki Puckiej.

W okolicy znajdziesz przepiękne zielone lasy Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych, piaszczyste plaże. Blisko do Zatoki Puckiej, portu jachtowego i rybackiego. Warto również zobaczyć atrakcje turystyczne tj. Muzeum pod Strzechą, Chatę Rybacką, Zbiory Rybackie w Bosmanacie Portu, Skansen Fortyfikacji i inne, skorzystać z kortów tenisowych i krytych basenów w razie niepogody. W sezonie letnim można skorzystać z przejażdżki po zatoce puckiej kutrem rybackim lub łodzią drewnianą jak również odbyć rejs tramwajem wodnym do Gdyni.

Ścieżki

Półwysep Helski to miejsce unikatowe w skali naszego kraju. O jego wyjątkowości świadczy nie tylko charakterystyczny, jedyny na polskim wybrzeżu kształt, ale także niezwykłe walory przyrodnicze i krajobrazowe. Dlatego też od roku 1978 cały Półwysep objęty jest szczególną ochroną jako Nadmorski Park Krajobrazowy.
Aby nasi goście mogli lepiej poznać urodę tego niezwykłego miejsca, we wszystkich trzech miejscowościach gminy Jastarnia wyodrębniono miejsca wyjątkowe, mające szczególne walory przyrodnicze. Tak powstały ścieżki przyrodnicze, przedstawione na mapie.
Wszystkie ścieżki są specjalnie oznakowane strzałkami kierunkowymi, mapami oraz tablicami opisującymi najciekawsze miejsca. Na tablicach umieściliśmy również, mogące Państwa zainteresować informacje, np. o sztucznych umocnieniach brzegu morskiego, historii portu w Jastarni oraz widocznych z brzegu Zatoki Puckiej torpedowniach.
Do ścieżek przyrodniczych dojechać można drogami rowerowymi, jednak same ścieżki nie zawsze dostępne są dla rowerów. Warto natomiast na wyprawę po ścieżkach zabrać ze sobą lornetkę - Półwysep Helski jest bowiem doskonałym miejscem do obserwacji ptaków. Wzdłuż ścieżek umieszczono przystanki w miejscach dogodnych do obserwacji ornitologicznych.

Gwarantujemy Państwu niezapomniany wypoczynek w najpiękniejszej nadmorskiej miejscowości.